אם אינך יכול לראות את העלון כראוי לחץ כאן

 ריטריט ועוד - מהנעשה בסיכוי
  
logo
       12 בפברואר 2013
      ב' אדר א' התשע"גגזענות ושנאה בלב הקונצנזוס - עו"ד עלי חיידר.  לפיד עם ה"זועבי'ז", גדעון סער וגם אוהדי בית"ר - עלי חיידר סבור שבמפלגת "עוצמה לישראל", שלא נכנסה לכנסת, יכולים להתנחם בכך שיהיה ייצוג נאמן לערכיה בתוך הממשלה. להמשך קריאה...


כל קול הוא דלי - רון גרליץ וישי מנוחין. בצל הניסיון החוזר ונשנה לפסול מפלגות ומועמדים ערבים מלרוץ לכנסת, הוויכוח בחברה הערבית לגבי החרמת הבחירות תופס תאוצה. להמשך בעברית. לקריאת המאמר בערבית באתר כל אל ערב .לוח השנה של סיכוי לשנת 2013 לקידום ייצוג הולם ושיוויון בתעסוקה. הלוח כולל את החגים והמועדים של כל הדתות  לצפיה. להזמנת לוח מודפס יש לפנות ל- haifa@sikkuy.org.il. 
    
שלום לעמיתות ולעמיתי סיכוי,
בין הבחירות לכנסת למלאכת הרכבת הממשלה, אנחנו שמחים לשתף אתכם בתרומתה של עמותת סיכוי לקידום חברה שוויונית ולהגברת שיתופי הפעולה בין יהודים לערבים בישראל.

ריטריט הוועד המנהל וצוות סיכוי 
בינואר 2013, כמדי שנה נפגשו חברי הצוות של סיכוי עם חברי הועד המנהל ליומיים של היכרות מעמיקה, דיון על מה שנעשה וחשיבה על אפיקי פעולה עתידיים לבניית שוויון ושותפות בין האזרחים הערבים והיהודים בישראל. המפגש התקיים על שפת הכנרת בבית הארחה "טבחה". הדיונים לא תמיד היו קלים ומתחו את ההסכמות ביננו לתחומי מעורבות חדשים של סיכוי. בין הנושאים המרכזיים שהועלו לדיון: 
א. האם סיכוי צריכה לעסוק בסוגיית האלימות בחברה הערבית. הפורום החליט שיש חשיבות לעיסוק של סיכוי בעניין והועלו מספר רעיונות לאופן המעורבות שאותן הוחלט לבחון לעומק.
ב. הוצג פרויקט המרחב הציבורי המשותף, בהובלתה של חסיה חומסקי-פורת. הצוות והועד המנהל התרשמו מהקידום המהיר של הפרויקט בחצי השנה הראשונה לפעילותו והעלו מספר רעיונות להרחבה ולשיפורים.
ג. דנו בתרומה הייחודית והחשובה של המשך פרסום
"מדד השוויון" הבודק את הפערים בין יהודים לערבים בישראל. זאת בנוסף לשיח על על כלל הפרסומים של עמותת סיכוי בתחומים השונים. 
ד. קיימנו דיון אסטרטגי פתוח שבו שחררנו עצמינו ממגבלות תקציביות ואחרות והעלינו רעיונות חדשים לאסטרטגיות ולכיווני פעולה חדשים של סיכוי. הועלו רעיונות רבים ואנו נבחן את האפשרות ליישמם.
לא הסתפקנו רק בדיונים ובערב בילינו ערב חברתי שבו ניגנו בני משפחתה של אחת מחברות הצוות. 
ברקע המפגש הדהדה המשמעות העמוקה של העבודה המשותפת לקידום שוויון למען עתידנו ועתיד ילדינו. זהו מהלך ארוך טווח במציאות פוליטית קשה, אבל זו בחירתינו, אנחנו מאמינים בצדקתה ונחושים להמשיך, ביחד, בדרך הזו. לתמונות נוספות מהריטריט (לבעלי פייסבוק).

ייצוג הולם – בממשלה ובחברה
פרוייקט ייצוג הולם ושוויון בתעסוקה בהובלתו של ת'אאר אבו ראס מתמקד בחודשים האחרונים במפגשים עם מנהלים בכירים בחברות ציבוריות ובמוסדות ציבוריים. יחד אנו בודקים את מספר העובדים הערבים בחברות, בכל הדרגים, ובוחנים כיצד ניתן לשפר את אחוזי העסקת אקדמאים ערבים הן כעובדים ומנהלים והן כחברי דירקטריון בחברות אלה. בין הארגונים שאנו בקשר עמם: חברת חשמל, נתיבי ישראל, התאחדות התעשיינים ואוניברסיטת תל-אביב.
במקביל, כחלק מהפעילות שמובילה מחלקת פיתוח המשאבים עם מנהלים ואנשי עסקים בישראל, הובילה מחלקת ייצוג הולם למיסוד שיתופי פעולה שפתחו עשרות משרות ניהול לאקדמאים ערבים בחברות שונות במשק.

פיתוח משאבים בישראל
אנחנו שמחים לדווח על מעורבות גוברת של הקהילה העסקית בישראל בעשייה למען שותפות ולקידום שיוויון. מחלקת פיתוח המשאבים והמנכ"לים של סיכוי ערכו בחודשים האחרונים מפגשים עם עשרות אנשי עסקים ומנהלים בכירים במשק הישראלי. המפגשים עסקו באיתור הפוטנציאל לפעילות למען שיוויון  והניבו מהלכים מוחשיים: חברות מובילות החלו במאמץ מיוחד לגיוס לשורותיהם עובדים ערבים, נוצרו שיתופי פעולה נקודתיים בין חברות לישובים ערביים שכנים וגם זכינו בשתי תרומות כספיות משמעותיות: קרן לאוטמן תורמת למחקר בתחום החינוך וחברה ישראלית גדולה בחרה לתרום לפיתוח תחבורה ציבורית בישובי ואדי עארה. המעורבות של הקהילה העסקית בישראל לעשייה למען שוויון ושותפות והתמיכה ההצהרתית והכספית הן בשורה גדולה וחשובה לנו ולתומכים בפעילות בארץ ובחו"ל. 
 
נמשיך לעדכן ונשמח לשמוע יוזמות ורעיונות נוספים לקידום חברה שוויונית וצודקת בישראל.

בידידות
עו"ד עלי חיידר ורון גרליץ
וכל צוות סיכוי
 
 
 
  
להסרה מרשימת התפוצה לחץ כאן
עלון זה נוצר והופץ באמצעות מערכת אלטרו