אם אינך יכול לראות את העלון כראוי לחץ כאן

 

משפחות, ידידים ושותפים יקרים,

אנו מתרגשים לעדכן אתכם כי ועדת סל שירותי הבריאות הכירה בזכות לדיבור.

וועדת סל הבריאות, אשר פרסמה את החלטותיה אתמול, החליטה להכליל את מערכות התקשורת התומכת והחליפית בסל הבריאות ומתחילת שנת 2015 מחשבי תקשורת יסופקו לילדים ובוגרים עם מגבלות דיבור על ידי משרד הבריאות במימון ציבורי. זהו תיקון וצדק חברתי שיאפשר לילדים ובוגרים להשמיע את קולם. לסרטון קצר המדגים כיצד ילדה הלוקה בתסמונת רט מתקשרת באמצעות מחשב תקשורת לחצו כאן.

החלטה זו התקבלה שנה לאחר שהעמותה לתסמונת רט, יחד עם קואליציה של עמותות נוספות, הגישה עתירה לבג"צ נגד וועדת סל הבריאות ומשרד הבריאות נגד החלטת הוועדה שלא לתעדף את נושא התקשורת התומכת והחליפית. העתירה הוגשה בהתנדבות באמצעות משרד עורכי דין זיסמן, אהרוני, גייר ושות'.

אנחנו רוצים להביע הערכה ותודה לארגון אייזק ישראל על הובלת המהלך בעשר השנים האחרונות, לעו"ד שמוליק זיסמן, עו"ד תומר רייף ממשרד עורכי הדין זיסמן, אהרוני, גייר ושות' ולעמותות השותפות לדרך, עמותת ישרא.ל.ס, ארגון קשר, אגודת קלינאיות התקשורת ועמותת עזר מציון. 

זוהי נקודת אור עבור מאות בנות רט ומשפחותיהן. זהו קרב אחד בדרך לניצחון.

אנו עדיין צריכים את תמיכתכם.

אנו בעמותה, נמשיך לפעול ולעשות את המיטב לקידום הזכויות ואיכות החיים של מלאכיות הדממה.

אנו מזמינים אתכם לקרוא ראיון עם יו"ר העמותה לתסמונת רט, שמוליק זיסמן, שהתפרסם ב- 24 שעות, ידיעות אחרונות בחודש מרץ 2014, על מאבק הבג"צ בבקשה להכניס לסל התרופות מחשבים שיאפשרו למלאכיות הדממה, ולכל הילדים והמבוגרים הזקוקים להם, לתקשר עם העולם ולהשמיע את קולם. לכתבה לחצו כאן

באיחולי שנה אזרחית פורה ומוצלחת

סיגל הרץ-תירוש, מנכ"לית 

 

להסרה מרשימת התפוצה לחץ כאן
עלון זה נוצר והופץ באמצעות מערכת אלטרו