אם אינך יכול לראות את העלון כראוי לחץ כאן

 

 

 

חברים יקרים,

אנו מתכבדים לשלוח אליכם את העדכונים האחרונים של העמותה לתסמונת רט.

לא כולם נחשפים לעמוד העמותה לתסמונת רט בפייסבוק. לטובת אלה שלא מכירים, להלן מספר פוסטים מהעת האחרונה:

הכירו את המלאך המדהים עידו (תסמונת רט פוגעת באופן נדיר גם בבנים). 

הוריו כתבו לנו מכתב מקסים ואנו משתפים אתכם במילותיהם החמות:
"לפני מספר חודשים נודע לנו כי לבננו יש תסמונת הכפלה של הגן האחראי לתסמונת רט (mecp2). עקב היותינו הורים טריים רצינו להעניק לעידו את מירב הטיפולים על מנת שיוכל לחיות חיים רגילים וטובים ככל האפשר. מניסיוננו המועט, לא קיימים גופים רבים המסייעים בהכוונה אחר הטיפול האיכותי והמתאים ביותר.
עד שנתקלנו בעמותה. 
ברצוננו להודות לסיגל על הטיפול המסור והסיוע בכל דבר שמגיע לפתחה, לפרופ' מאיר לוטן ולד"ר ג׳ודי וויין, שללא כל ספק הביקורים שלכם ישנו את הטיפול בבננו ויהפכו את חייו בעתיד לטובים יותר. על כך, תודה!
אנו בטוחים שאיננו הראשונים ומקווים שלא האחרונים שאומרים - כל הכבוד! כל הכבוד על הזמן, המאמץ וההשקעה בבן שלנו בכל הילדים והילדות האחרים שבזכותכם מגיעים רחוק יותר..
אנו שמחים להיות חלק ממשפחת מלאכי הדממה - תודה!"


מרוץ האביב למען מלאכיות הדממה

בחודש מאי התקיים זו השנה השביעית ברציפות המירוץ למען מלאכיות הדממה.
ברצוננו להודות לעשרות המתנדבים, החסויות, הרצים, המשפחות, למלאכיות והמלווים הרבים שהשתתפו.

בראש ובראשונה לנמרוד דרייפוס שייסד את המירוץ לפני למעלה מעשר שנים, למשפחת דרייפוס היקרה על ההתנדבות והמאמץ, למרכז הספורט קאנטרי ג' על התרומה הנדיבה, לחברת שוונג על הליווי והתמיכה לאורך כל השנים,  לחברת הביטוח הראל, לבית השקעות IBI, לקניון רמת אביב ולחברת איתוראן על התמיכה והמסירות לאורך השנים, לחברת מי עדן, לחם תושייה, שופרסל, כלל ביטוח, לבנק הבינלאומי, לחברת ברעם, לצלם נדב אשכול ולכל המתנדבים שהשכימו קום ולרצים הרבים על השתתפותם.אנחנו חייבים לשתף אתכם בפוסט היפה שכתבה לנו מור שרון לאחר שהשתתפה במירוץ האביב:

"כשאתה משתחרר מהצבא, אתה עומד בצומת דרכים. פתאום אתה ניצב מול עצמך, דמעת חדשה ובוגרת יותר, שעכשיו צריכה להחליט מה היא רוצה לעשות עם עצמה בחיים. איך בכלל בוחרים? יש מן ציפיה כזו מהחברה שבשלב הזה בחיים תדע לאן אתה רוצה לקחת את החיים שלך.

אז לפני ארבע שנים זה קרה לי, ובאמת מנקודה זו והלאה החיים שלי השתנו. התחלתי ללמוד במסלול לחינוך המיוחד, וזכיתי. זכיתי להכיר בדרך הזו ילדים מדהימים, מיוחדים במינם עם יכולות בלתי מוסברות. ילדים, שכל מה שהם רוצים זה חום, אהבה והקשבה. הדרך שלי נסללה אט אט דרך דברים שבחרתי לעשות, כמו אורצ׳וק ששינה את חיי, הכנפיים של קרמבו ועוד.

היום, אני ואחותי רצנו 10 ק״מ במירוץ להעלאת המודעות לתסמונת רט. ״מלאכיות הדממה״. הן באמת כאלה. בנות בדמויות של מלאכים. עטופות במן הילה כזאת, נעימה ויפה. מה זה בשבילנו לקום בבוקר ולרוץ? אבל הפעם זה היה שונה.ההרגשה היתה שונה כשהייתי שם.

אבל בעיקר, שמחתי על זה שזכיתי להחשף לעולם המדהים הזה.
מגיע להן ולמשפחות שלהם, חיבוק ענק. ואנחנו תמיד יכולים לתת אותו. שיהיה לכולם שבוע טוב מלא בחיוכים"


מעשים טובים

בסוף השבוע האחרון יצאו 15 משפחות לילדות החולות בתסמונת רט לנופש בכפר הנופש נהר הירדן.

משתפים אתכם באחת התגובות של המשפחות בעמוד של העמותה בפייסבוק:

"הנופש היה מדהים. חוויה יוצאת דופן. זו פעם שניה שאנחנו כמשפחה משתתפים בנופש בכפר נהר הירדן וחוזרים מרוגשים מרוח הנתינה וההתנדבות של הצוות כולו הכולל בני הנוער וצוות רפואי שזמינים למשפחות 24/7. ומחוזקים מהשיחות עם המשפחות שנפשו איתנו. מדובר בחוויה עוצמתית לכל המשפחה.
תודה גדולה נתונה ללורי גולדברג שעמלה רבות לכך שמשפחות רט יוכלו ליהנות מחוויה מיוחדת."


שמחים לבשר כי משרד הבריאות פרסם בימים אלה את אמות המידה לקבלת מחשבי תקשורת תומכת וחליפית.

כעת מגיע לסיומו מאבק של שנים רבות להכרה בזכות הדיבור למלאכיות הדממה. 

מי ייתן ומחשבי התקשורת יאפשרו לנו לשמוע את בנותינו מדברות!

אנחנו מודים לשותפינו לדרך: עמותת אייזק ישראל, עמותת ישרא.ל.ס, ארגון קשר, אגודת קלינאיות התקשורת ועמותת עזר מציון. אנחנו רוצים להביע הערכה ותודה גם למשרד עורכי דין זיסמן, אהרוני, גייר ושות' על הובלת העתירה בבג"ץ בהתנדבות.

הנחיות מעודכנות לקבל תקשורת תומכת חליפית

 


בברכה,

סיגל הרץ-תירוש, מנכ"לית

העמותה לתסמונת רט

 

 

 

להסרה מרשימת התפוצה לחץ כאן
עלון זה נוצר והופץ באמצעות מערכת אלטרו